Vládna chobotnica reinkarnuje

Autor: Miloš Diežka | 15.3.2018 o 13:39 | Karma článku: 5,75 | Prečítané:  977x

Prepáč pán premiér, Robo, že budem familiárny, ale sú momenty, kedy ide serióznosť bokom. K tebe sa už inak nedá. Sám si povedal, nech sa slobodne vyjadríme, veď aj ty sa chceš, tak tu máš. Posielam ti verejný list.

 

Som za slušné, spravodlivé a mierumilovné slobodné Slovensko. A vy, milá koaličná špička, ste banda chrapúňov, gágajov a tárajov, ktorí nás, občanov považujete za malomyseľných nevoľníkov v čase azda jednej z najväčších spoločenských kríz bez akejkoľvek pamäte.Tak to si vyprosujem. Ja sa nepotrebujem chytať stebla trávy, vy však áno keď sa topíte. Pre vás bol pred týždňom dobrý aj Soros lebo si myslíte že sme mentálne retardovaný, že nám stačí vykonštruovaná pravda. Páni, my nežijeme v autokracii, ale medzi Tatrami a Dunajom, už stáročia, a z dejín vieme, že nás vždy vedelo nasrať to, keď nám tu, v pokojnej krajine niekto skákal po hlavách a rozvracal spoločnosť, Rím, Rakúsko-Uhorsko, fašisti, komanči, mečiarizmus.

 

A vyzerá to tak že už si tú vašu ješitnosť a ľahostajnosť voči našej krajine všímajú aj tí, čo vám kedysi dali mandát. Vy však máte len jedno šťastie, že tento mandát vám nik okrem vás samých nemôže zobrať. Ach bože, aké krásne by to bolo, keby sme my voliči mali ústavné právo vás nie len voliť ale i cez referendum odvolať v časoch, keď nespravujete našu krajinu tak ako sme vo voľbách chceli, tak ako sme očakávali od vašich programov, že bude spravovaná. Robo, ja až žasnem keď hovoríš o tvojom a vašom koaličnom mandáte. Veď dnes už žiadny nemáš a aj za cenu svojej demisie chceš udržať vládu. Tak ako poznamenal Ivan Mikloš, len si do postu premiéra dosadíte poručíka. Čo všetko ešte vylezie na povrch. Ako veľmi je tá vaša super-trojka prehnitá. Čo všetko skrývate a musíte dobre zamiesť skôr, než vám ten váš mandát skončí. A ty Béla, ty nemáš najmenšiu   sebareflexiu. Chudáci priatelia Maďari. Ako sa musia hanbiť, že ti verili. Čo skrývaš ty, že to s hentou zločineckou a vlasrizradnou skupinou Smeru chceš ešte ťahať ďalej? Na čom záleží tebe, že púšťaš k vode Žitňanskú? Azda nie kvôli ministerstvu dopravy? Aký zasraný biznis máte vy pseudopolitici rozbehnutý s našou infraštruktúrou? A pseudopolitici preto, lebo to čo robíte, už nie je o programoch, ale o šachu vašej špinavej hry, kde v pate držite jeden druhého. Áno, taká prehnitá je vaša morálka, etika a politika bez hodnôt.

 

A Andrej Danko, k tomu sa ani netreba vyjadrovať. To je plytvanie slovami. O je hodný psychologického románu. Do čoho to chcete reinkarnovať, že Robo sa so stisknutým zadkom opovažuje vôbec klásť nejaké podmienky svojej demisie. Veď tvoja demisia, pán premiér, mala byť na stole v deň, keď sa v médiách objavili správy o pochybnej Troškovej, keď na Slovensku zabili novinára, ba už dávno skôr, keď si preukázateľne býval v Bonaparte Kaliho Bašternáka, keď si mal informácie ďaňového tajomstva, pri kauze CT, či v úplných začiatkoch pri Gorile a konšpiračnom byte, a podobne, už dávno za poslednú dekádu, od kedy si takmer nepretržite premiér. Slovensko si od roku 2006 odvrátil od reformného tigra do jamy levovej. A nebol si v tom vždy sám, spájal si sa s Mečiarom, Slotom, Harabinom a s im podobnými. A keď si v tom náhodou aj bol sám, tak nič zásadné, ani len pre ten tvoj ‘sociálny štát’ si neurobil. Vždy za cenu chudobnejšieho Slovenska si sa zapredával vlakmi, bonusíkmi a nekonštruktívnymi a nesystémovými haraburdami. Vždy si bol predstaviteľ Smeru, svojej “jánošíkovskej” družiny. Neverím v obrodu súčasnej vládnej koalície, neverím tebe, Robo Fico, kým si v Smere, kým si na Slovensku. Sám hovoríš nech sa slobodne vyjadrujeme, tak sa tu, v tomto texte vyjadrujem. Neverím ani tebe Béla, lebo si ako skúsený politik necháš padnúť ministerku, len aby si si ponechal status čoho, keď nie charakteru?

 

Ste banda, ktorú slušné Slovensko už roky kritizuje, a posledné týždne i intenzívne odmieta. Ste výsmech modernej spoločnosti, vo všetkých oblastiach verejného a geopolitického života. K tomu všetkému sa smejete nám do očí, a to za naše verejné financie. Dám vám ponuku ja, ako občan. Kúpte si letenky, a odídte. My vás totiž ani nemáme chuť súdiť, lebo vlastizrada, to nie je choroba, ale porucha vašich biednych osobností. Choďte jednodnoducho doriti !

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Imrecze rezignuje z postu prezidenta Finančnej správy

Rozhodnutie prišlo podľa jeho slov spontánne.

DOMOV

Ako (ne)funguje bikesharing v Bratislave po prvom týždni

Pre ľudí sú žlté bicykle najmä atrakcia.

ŽENA

Deti generácie Z začínajú odmietať sociálne médiá. Prečo?

Strácajú záujem a nechcú byť nonstop online.


Už ste čítali?