Posledný klinec do rakvy

Autor: Miloš Diežka | 1.3.2018 o 21:05 | (upravené 1.3.2018 o 21:36) Karma článku: 6,57 | Prečítané:  1676x

Iba pomaly si uvedomujem čo sa vlastne stalo. Každým dňom viac a viac zisťujem, ako hlboko sme nechali našu spoločnosť upadnúť. Bol som ešte dieťa, keď v devädesiatych vystrájal Mečiarizmus. 

Vždy som ďakoval, i keď vládol Smer, že aspoň sa už neunáša za hranice a nevybuchujú autá. Áno, pravda. Tu sa rovno zabíjajú mladí a ambiciózni novinári. Len ťažko uveriť, že tieto vety píšem o Slovensku. 

Je mi na vracanie, keď sledujem vyjadrenia politických predstaviteľov. Nie je to o stabilite krajiny, vlády či demokracie. Zomreli ľudia, človek, ktorého poslaním bolo investigatívnou činnosťou chrániť hodnoty slobodnej a občiansky vyspelej krajiny. Tu nie je na mieste otázka či otázky, prečo a kto má za to zodpovednosť. To sa jednoducho nemalo stať. Kde bolo ministerstvo vnútra a jeho orgány? Veď ono ministerstvo má tú krajinu a jej ľudí chrániť, stále a nepretržite. Veď ono ministerstvo, ktoré sa zodpovedá vláde a národnej rade, má nástroje a inštitúcie na to, aby dohliadali na vonkajšiu ale i vnútornú bezpečnosť krajiny. Azda je už NAKA či SISka tak zaneprázdnená politickou činnosťou, a kontrolou politických súperov, že nedokáže ochrániť ani vlastných, nevinných a poctivo pracujúcich ľudí? Tu nie je dôležitý motív tejto ohavnosti, ale vôbec to, že Ústavní činitelia a ministri dopustili, že Slovensko a jeho občania nie sú v bezpečí, že nad Tatrou sa zmráka, a že takáto krajina nemôže patriť do jadra Európy. Milý Béla, to nie je prilievanie oleja do ohňa, keď sa národ hnevá. Veď tí čo majú chrániť nevinných a slobodných občanov, veď tí práve dopustili že toto svinstvo sa udialo. Nebagatelizujme túto čiernu škvrnu v dejinách, nehovorme o politickej korektnosti či zbieraní politického kapitálu. A už vôbec nehovor o tom ty Róbert, keď s Kalim kladiete na stôl milión z financií daňových poplatníkov. Veď to vy dvaja tú tému politizujete a populizujete. Veď to vy dvaja, Robo a Robo, ste predstaviteľmi, ktorí si ponesú toto zlyhanie do konca života. Veď vy dvaja šéfujete inštitútom, ktoré dopustili, že boli zabití ľudia. Ja na pochod pôjdem, a dúfam, že so mnou a s nami pôjdu všetky mestá, nech sneží a mrzne, uctím si pamiatku Kušnírovej a Kuciaka, a v tichu budem smútiť za demokraciou, ktorú ste od roku 2006 neustále vkladali do rakvy a tento víkend zabili posledným klincom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Imrecze rezignuje z postu prezidenta Finančnej správy

Rozhodnutie prišlo podľa jeho slov spontánne.

DOMOV

Ako (ne)funguje bikesharing v Bratislave po prvom týždni

Pre ľudí sú žlté bicykle najmä atrakcia.

ŽENA

Deti generácie Z začínajú odmietať sociálne médiá. Prečo?

Strácajú záujem a nechcú byť nonstop online.


Už ste čítali?