List adresovaný kapitánovi Dankovi

Autor: Miloš Diežka | 25.4.2017 o 20:31 | Karma článku: 10,78 | Prečítané:  2245x

Myslím, že väčšina "stalkerov" na slovenských internetoch už zachytila viral video hnutia Obyčajní ľudia. Nebudem sa vyjadrovať k videu, ale ku 'skutkovej podstate' problému. K Andrejovi Dankovi. 

List adresovaný 'súdruhovi' kapitánovi, ochrancovi bezpečnosti poslancov, A. Dankovi.

Je zaplakania hodné, že v Národnej rade, v zákonodarnom orgáne, sa porušuje zákon, listové tajomstvo, dnes už de facto bez cenzúry. Je poľutovania hodné, že to rozkazom robí práve jeden z najvyšších ústavných činiteľov. Je smiešne, akým spôsobom chce mať Andrej Danko všetko pod kontrolou. Smiešne, ale aj nebezpečné.

Andrej, nebudem ti vykať, lebo ty si klesol tak hlboko, že si nezaslúžiš úctu žiadneho občana. Ty si klesol tak hlboko, že ľudia, obracajúci sa s podnetmi na poslancov strácajú už aj ich. Veď na koho sa má človek obrátiť, keď chce ochraňovať štátnosť a krajinu, ak nie na svojho voleného zástupcu. Na prokuratúru, políciu, alebo iné orgány, ktorých úlohou je zametať pod koberec? Česť výnimkám, ktoré nezametajú a potom tak aj končia. Andrej. Ty si hanbou slovenskej politiky a začínaš obsadzovať prvé priečky v nechutných skutkoch, ktoré sa kedy diali a dejú od samostatnosti Slovenska. Je smutné, ako práve ty hovoríš o slušnosti v politike. Tak ak je podľa teba slušné otvárať cudziu korešpondenciu, tak to sme v peknej diere. Ale tebe uniká jedna podstata. My nie sme hlúpi ani slepí, a tieto tvoje rozkazy sú zamyslenia hodné. Predseda parlamentu velí všetkým? Smiešne, smutné - nebezpečné. Kam sme sa to dostali. Kapitán, to nie je len to, čo  nosíš s hanbou na pleciach, to je hlavne to čo ťa vystihuje. Ty chceš všetko ovládať, všetkému veliť a nad všetkým mať kontrolu. Vieš ale, že takto to nefunguje, že v demokracii je najhodnotnejšia deľba moci, rovnocenne, tak aby fungoval právny štát. Ty vieš, že demokracia nie je o tvojej slobode, ale o slobode druhých? No po dnešku pochybujem. Lenže tebe, a to je smutné, že práve tebe, právnikovi, právny štát nič nehovorí. Hlavne že máš mandát a imunitu. Nuž ale zabúdaš, že mandát je voľba ľudu a nie tvoja. Andrej, ešte by som pochopil, keby si prikázal skartovať anonymné zásielky, to by sa ešte dalo vykomunikovať a obhájiť pred masami voličov, ale toto ? To už naozaj nemôže bežný občan - fyzická osoba - napísať svojmu volenému zástupcovi. Ty naozaj musíš vidieť každý list a mať prehľad o všetkom. Pane kapitáne, nežijeme v autoritárskom zriadení ani žiadnej diktatúre, ale snažíme sa o budovanie našej štátnosti na občianskej a právnej demokracii, a to ty zjavne nechápeš. Nie len že si robíš čo chceš, ale ty ešte aj deštruuješ, a bez srandy, skutočne nám ničíš slobodnú krajinu. Veď to je chrapúňstvo a nie slušná politika. Ibaže by si bol... Ale to asi nie. Veď ty chrániš hodnoty, vyžaduješ slušnosť v politike. Jasné, možno preto predčitávaš poslancom súkromné listy, chceš k nim byť milý...

Pozri Andrej, možno sa ťa teraz niektorí zľaknú a prestanú poukazovať na svinstvá v štátnej správe, štátnych podnikoch a posúvať ich priamo poslancom, ale stále môžeme tie listy písať tu, na internetoch. Tak si vyber!

Vieš Andrej, možno sa budíš pre teba s dobrými nápadmi, ale vedz, že všetky tieto tvoje kroky vidíme, že možno nie sú až tak dobré, a že teba, Andrejko, aj celú SNS pošlú tam kde patríte - na politický cintorín. 

 

// odosielateľ : Miloš Diežka

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?