Prejav Andreja Danka naháňa strach

Autor: Miloš Diežka | 30.3.2017 o 17:40 | Karma článku: 12,52 | Prečítané:  21018x

Rozprava v parlamente podľa stredajších informácií nabrala na otáčkach a vyhrotila sa až do kritickej situácie otvorenej hádky medzi poslancami OĽaNO a osobou Andreja Danka. Má sa predseda parlamentu právo takto správať ?

Po zhliadnutí archívneho záznamu (pozn. HN.tv) z roztržky medzi predsedom parlamentu a poslancom Igorom Matovičom som ostal v nemom úžase z pána predsedu, ktorý okrem zastierania aktuálnych udalostí a spoločenských tém vystupoval neprimerane agresívnym spôsobom.

Andrej Danko, po útoku na prezidenta Andreja Kisku a po nemorálnom správaní sa voči opozičným poslancom OĽaNO požiadal o slovo za pultom, alebo lepšie a výstižnejšie povedané, tažko zrozumiteľný prejav z predných radov. Jeho desaťminútové rečnenie, či skôr bľabotanie o tom istom si vyžiadalo aj značné opakovanie sa pri istých 'zásadných veciach '. Okrem toho, že v tom istom prejave poukazuje na skutočnosť čerpania verených financií na ' lietanie prezidenta domov ', a označuje ju ako akési plytvanie zdrojov, útočí na opozičných poslancov a poukazuje na ich , slušne povedané, 'slabosti' v podobe modrých knižiek. Naozaj chabý pokus pán predseda. Chabý hneď z niekoľkých dôvodov.

Ako sám prezident, i Radovan Bránik poukázali na skutočnosť, že práve ministerstvo vnútra, na čele s R. Kaliňákom, odporučili prezidentovi, ako z praktických tak aj ekonomických dôvodov, využívať prednostne letku ministerstva vnútra. Rovnako, pán Danko, i keby ste mali čo i len kúsok pravdy, tak milión eur je len ' fúknutím do pneumatiky' oproti premárneným verejným financiám a kauzám Vašej vlády. Chabý pokus tiež preto, že to práve Váš premiér, Róbert Fico, sa vyváža na stranícke akcie MDŽ, teda súkromné párty v kulturákoch, ministerským špeciálom (pozn. zdroj: Markíza ). Okrem toho pán Danko, viete, že šprtať sa v osobných informáciách je neslušné, a viete, že modré knižky môžu byť udelené aj z zdravotných či iných dôvodov. Hlavne, keď vy ste tí, a hlavne Vy ste ten, ktorý neustále poukazuje na slušnosť v politike. Niekedy mi to príde ako fráza, ktorú ste ľahko prebrali z úst v skutku slušných politikov, ťažko sa Vám parafrázuje, preto ju opakujete, len ste ju akosi v celku nepochopili.

A Andrej, naozaj som premýšľal, či ten návrh na psychiatrické vyšetrenie zo strany opozície nie je na mieste. Totiž spôsob, akým ste vystupovali, hovorili nezmysly a navyše niekoľkokrát zopakovali a poukázali na svoju pozíciu predsedu parlamentu, ako ste zdôraznili, že vy ste predseda parlamentu, vskutku naháňa slušnému a slobodnému občanovi strach. Strach z Vášho autoritatívneho prejavu. Prejav bez pripustenia chyby, bez uznania slobody iného, prejav s obmedzujúcich obsahom samotných poslancov nie len, že je nemorálny, ale je aj nebezpečným prejavom Vášho obmedzenia v chápaní slobody a demokracie, v ktorej náš národ funguje, a o ktorej môžeme čítať i v Ústave SR. Je naozaj desivé a skľučujúce ako pre mňa, určite aj pre poslancov v parlamente, že Vy ako štátny predstaviteľ, a ochranca Ústavy SR,  že Vy máte naozaj sklony k diktátorstvu.

Veď ak je na čele národnej strany človek, ktorý vystupuje ako diktátor, strany, ktorej záujmom má byť budovanie kultúry a hodnôt, a teda mala by mať eminentný záujem na úspešnej reforme slovenského školstva, či kultúry, strany, ktorá je súčasťou vládnej koalície, cez tohto človeka, Vašu osobu v pozícii predsedu parlamentu, kryje ' kauzičky ' premiérovej strany Smer-SD, je možno aj úplne na mieste požiadavka na vyšetrenie, a nie len Vás, ako predsedu parlamentu, ale aj celej vládnej koalície. Netreba sa teda čudovať, že nám narastá extrémizmus v podobe antisystémových strán, keď polovici tých systémových strán chce niekto, s neprekonateľne nebezpečným komplexom správania sa, hovoriť o slušnosti. Andrej Danko ma desí, pretože v desiatich minútach viackrát  zopakovať kto je, a v akej pozícii pôsobí, je na zamyslenie. Pán predseda Danko, obávam sa, že ste si pomýlili svoj "dreamjob". Predseda parlamentu totiž nie je ani poloboh, a ani k tomu táto pozícia nebola zriadená.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?