Prejav Andreja Danka naháňa strach

Autor: Miloš Diežka | 30.3.2017 o 17:40 | Karma článku: 12,52 | Prečítané:  21033x

Rozprava v parlamente podľa stredajších informácií nabrala na otáčkach a vyhrotila sa až do kritickej situácie otvorenej hádky medzi poslancami OĽaNO a osobou Andreja Danka. Má sa predseda parlamentu právo takto správať ?

Po zhliadnutí archívneho záznamu (pozn. HN.tv) z roztržky medzi predsedom parlamentu a poslancom Igorom Matovičom som ostal v nemom úžase z pána predsedu, ktorý okrem zastierania aktuálnych udalostí a spoločenských tém vystupoval neprimerane agresívnym spôsobom.

Andrej Danko, po útoku na prezidenta Andreja Kisku a po nemorálnom správaní sa voči opozičným poslancom OĽaNO požiadal o slovo za pultom, alebo lepšie a výstižnejšie povedané, tažko zrozumiteľný prejav z predných radov. Jeho desaťminútové rečnenie, či skôr bľabotanie o tom istom si vyžiadalo aj značné opakovanie sa pri istých 'zásadných veciach '. Okrem toho, že v tom istom prejave poukazuje na skutočnosť čerpania verených financií na ' lietanie prezidenta domov ', a označuje ju ako akési plytvanie zdrojov, útočí na opozičných poslancov a poukazuje na ich , slušne povedané, 'slabosti' v podobe modrých knižiek. Naozaj chabý pokus pán predseda. Chabý hneď z niekoľkých dôvodov.

Ako sám prezident, i Radovan Bránik poukázali na skutočnosť, že práve ministerstvo vnútra, na čele s R. Kaliňákom, odporučili prezidentovi, ako z praktických tak aj ekonomických dôvodov, využívať prednostne letku ministerstva vnútra. Rovnako, pán Danko, i keby ste mali čo i len kúsok pravdy, tak milión eur je len ' fúknutím do pneumatiky' oproti premárneným verejným financiám a kauzám Vašej vlády. Chabý pokus tiež preto, že to práve Váš premiér, Róbert Fico, sa vyváža na stranícke akcie MDŽ, teda súkromné párty v kulturákoch, ministerským špeciálom (pozn. zdroj: Markíza ). Okrem toho pán Danko, viete, že šprtať sa v osobných informáciách je neslušné, a viete, že modré knižky môžu byť udelené aj z zdravotných či iných dôvodov. Hlavne, keď vy ste tí, a hlavne Vy ste ten, ktorý neustále poukazuje na slušnosť v politike. Niekedy mi to príde ako fráza, ktorú ste ľahko prebrali z úst v skutku slušných politikov, ťažko sa Vám parafrázuje, preto ju opakujete, len ste ju akosi v celku nepochopili.

A Andrej, naozaj som premýšľal, či ten návrh na psychiatrické vyšetrenie zo strany opozície nie je na mieste. Totiž spôsob, akým ste vystupovali, hovorili nezmysly a navyše niekoľkokrát zopakovali a poukázali na svoju pozíciu predsedu parlamentu, ako ste zdôraznili, že vy ste predseda parlamentu, vskutku naháňa slušnému a slobodnému občanovi strach. Strach z Vášho autoritatívneho prejavu. Prejav bez pripustenia chyby, bez uznania slobody iného, prejav s obmedzujúcich obsahom samotných poslancov nie len, že je nemorálny, ale je aj nebezpečným prejavom Vášho obmedzenia v chápaní slobody a demokracie, v ktorej náš národ funguje, a o ktorej môžeme čítať i v Ústave SR. Je naozaj desivé a skľučujúce ako pre mňa, určite aj pre poslancov v parlamente, že Vy ako štátny predstaviteľ, a ochranca Ústavy SR,  že Vy máte naozaj sklony k diktátorstvu.

Veď ak je na čele národnej strany človek, ktorý vystupuje ako diktátor, strany, ktorej záujmom má byť budovanie kultúry a hodnôt, a teda mala by mať eminentný záujem na úspešnej reforme slovenského školstva, či kultúry, strany, ktorá je súčasťou vládnej koalície, cez tohto človeka, Vašu osobu v pozícii predsedu parlamentu, kryje ' kauzičky ' premiérovej strany Smer-SD, je možno aj úplne na mieste požiadavka na vyšetrenie, a nie len Vás, ako predsedu parlamentu, ale aj celej vládnej koalície. Netreba sa teda čudovať, že nám narastá extrémizmus v podobe antisystémových strán, keď polovici tých systémových strán chce niekto, s neprekonateľne nebezpečným komplexom správania sa, hovoriť o slušnosti. Andrej Danko ma desí, pretože v desiatich minútach viackrát  zopakovať kto je, a v akej pozícii pôsobí, je na zamyslenie. Pán predseda Danko, obávam sa, že ste si pomýlili svoj "dreamjob". Predseda parlamentu totiž nie je ani poloboh, a ani k tomu táto pozícia nebola zriadená.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Penta, Rusko či Technopol. Pri Kočnerovi sa často objavujú zmenky

Zmenky sa objavujú pri tunelovaní Technopolu aj snahách získať vratky DPH. Kočner chcel podľa SIS získať aj zmenky, ktoré takmer položili Dzurindovu vládu.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto už neprejde ani Kočnerovi

Kočner nie je nič iné ako historická anomália, relikt mafiánskych deväťdesiatych rokov.

ŽILINA

Pod Strečnom sa bude jazdiť v dvoch pruhoch

Opatrenie má pomôcť záchranárom.


Už ste čítali?