Fico cenzuruje video blogom?

Autor: Miloš Diežka | 7.3.2017 o 22:26 | (upravené 8.3.2017 o 0:49) Karma článku: 12,46 | Prečítané:  5089x

Siedmy marec.  Čo viac šokuje? Téma dňa, očakávaná diskusia na TA3 (Mečiar a Bugár), premiérove video o amnestiách a ich ústavnosti, či ozdravný plán bez plienok Všeobecnej zdravotnej poisťovne?

A do toho opäť Robert Fico s ďalším populárnym videom, kde z autoritatívnej pozície zachraňuje zdravie spoluobčanov. Aké šľachetné. Však, čo je už len pre zdravú spoločnosť dôležitejšie než jej zdravie ?

Zatiaľ čo sa na verejnosti a v médiách riešia a diskutujú Mečiarove amnestie, film Únos, a javí sa, že parlament by sa amnestiami mohol v dnešnej situácii zaoberať aj serióznejšie než tomu bolo pri posledných pokusoch za ich zrušenie, štátna - zadĺžená - poisťovňa, vstúpi do diskusného kruhu a navrhuje tzv. ozdravný plán. Znížme výdavky tak aby sme postupne ušetrili na predpokladaný schodok, okrem iného, samozrejme aj na liekoch či plienkach. " Chce šetriť na liekoch, zdravotníckych pomôckach aj preplácaní zdravotnej starostlivosti. Okrem vlastných úsporných opatrení počíta aj s dofinancovaním od štátu vo výške 150 miliónov eur " [TA3].   Naozaj sme taký naivný, že samotná štátna poisťovňa príde s tak v skutku nepopulárnym riešením v krehkej oblasti zdravotníctva? Fabulácia ? Krásna živná pôda pre dominantného premiéra R. Fica, ktorý sa vo svojom novom populárne zameranom videu stavia do pozície alfa samca, ktorý má kompetenciu rozhodnúť, o každom, v úvodzovkách zlom, rozhodnutí orgánu alebo iného zriadenia, inak. Ako sa pánovi premiérovi uráči. Krásna fabulácia, kde v sa v úlohe zla zosobňuje poisťovňa a jej riaditeľ, z ktorého kráľ a spasiteľ, premiér R. Fico, urobí úplného ťuťmáka. Víťazstvo sily a autority postavené do úlohy dobra.  Ťažko povedať, na ktorú skupinu spoločnosti sa pán premiér vo svojich video vyjadreniach orientuje, práve na sociálnych sieťach, keď v samotnej dokrútke spomína poväčšine staršiu generáciu. A možno chce zasiahnuť pracujúcu vrstvu v produktívnom veku prostredníctvom novej formy prezentácie svojej pozície premiéra, populizmu a autoritárskeho vystupovania voči generálnemu riaditeľovi a predsedovi predstavenstva, ktorému vo videu telefonuje. Veď to je v skutku na pováženie, či je takýto postup a prístup vôbec zdravý.

Zdravý v demokratickej spoločnosti, v slovenskej spoločnosti, ktorá si hovorí demokratickou. V krajine, kde malými problémami, a častokrát i riešiteľnými, zakrývame tie veľké, cenzurujeme zverstvá, niekedy až desaťročia zapadnuté prachom. Skutky, ktoré vyvolali nedôveru v spravodlivú občiansku spoločnosť, nalomili vieru v demokraticky zriadené orgány verejnej správy, činy, ktoré znehodnotili a stále znehodnocujú hodnotovú základňu vyspelého moderného národa.

Toto smiešne odvracanie pozornosti médií a i spoločnosti má dve strany mince. Buď sme krajinou, ktorá naozaj citlivo reaguje na hodnoty a vieme v snahe o budovanie demokratických inštitúcií rozlišovať medzi zdravým a zdravším a snaha Roberta Fica o zakrývanie diania je len jedným z posledných vzdychov dosluhujúceho režimu z čias 90' rokov, alebo nás ešte ako spoločnosť čaká veľa rokov, kým pochopíme, že diskusia o amnestiách bude vždy dôležitejšia pre blaho a zdravie našej krajiny, než spasiteľské a populistické slová premiéra o zakazovaní a prikazovaní ako šetriť v zdravotnej poisťovni. Veď nezačalo to všetko práve v 90' rokoch ? Prečo je pre pána premiéra také dôležité zachovanie statusu quo ? Netrpí školstvo a zdravotníctvo na úkor prekvitajúcej korupcie ? A nie je korupcia z čias Mečiarových keď Fico ešte slúžiľ v SDĽ ? Pán premiér. Status quo pominie, a s ním aj vaši gašparkovia. 

 

 

autor:

(Len jeden postreh, ktorý publikujem, lebo ako občan musím, aj keď po dlhej odmlke na blogu sme.sk)

ZDROJE :

http://www.ta3.com/clanok/1101153/vszp-musi-setrit-chce-obmedzit-preplacanie-liekov-ci-plienok.html

https://www.facebook.com/robertficosmersd/videos/626373400885156/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Penta, Rusko či Technopol. Pri Kočnerovi sa často objavujú zmenky

Zmenky sa objavujú pri tunelovaní Technopolu aj snahách získať vratky DPH. Kočner chcel podľa SIS získať aj zmenky, ktoré takmer položili Dzurindovu vládu.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto už neprejde ani Kočnerovi

Kočner nie je nič iné ako historická anomália, relikt mafiánskych deväťdesiatych rokov.

ŽILINA

Pod Strečnom sa bude jazdiť v dvoch pruhoch

Opatrenie má pomôcť záchranárom.


Už ste čítali?