Fico cenzuruje video blogom?

Autor: Miloš Diežka | 7.3.2017 o 22:26 | (upravené 8.3.2017 o 0:49) Karma článku: 12,46 | Prečítané:  5078x

Siedmy marec.  Čo viac šokuje? Téma dňa, očakávaná diskusia na TA3 (Mečiar a Bugár), premiérove video o amnestiách a ich ústavnosti, či ozdravný plán bez plienok Všeobecnej zdravotnej poisťovne?

A do toho opäť Robert Fico s ďalším populárnym videom, kde z autoritatívnej pozície zachraňuje zdravie spoluobčanov. Aké šľachetné. Však, čo je už len pre zdravú spoločnosť dôležitejšie než jej zdravie ?

Zatiaľ čo sa na verejnosti a v médiách riešia a diskutujú Mečiarove amnestie, film Únos, a javí sa, že parlament by sa amnestiami mohol v dnešnej situácii zaoberať aj serióznejšie než tomu bolo pri posledných pokusoch za ich zrušenie, štátna - zadĺžená - poisťovňa, vstúpi do diskusného kruhu a navrhuje tzv. ozdravný plán. Znížme výdavky tak aby sme postupne ušetrili na predpokladaný schodok, okrem iného, samozrejme aj na liekoch či plienkach. " Chce šetriť na liekoch, zdravotníckych pomôckach aj preplácaní zdravotnej starostlivosti. Okrem vlastných úsporných opatrení počíta aj s dofinancovaním od štátu vo výške 150 miliónov eur " [TA3].   Naozaj sme taký naivný, že samotná štátna poisťovňa príde s tak v skutku nepopulárnym riešením v krehkej oblasti zdravotníctva? Fabulácia ? Krásna živná pôda pre dominantného premiéra R. Fica, ktorý sa vo svojom novom populárne zameranom videu stavia do pozície alfa samca, ktorý má kompetenciu rozhodnúť, o každom, v úvodzovkách zlom, rozhodnutí orgánu alebo iného zriadenia, inak. Ako sa pánovi premiérovi uráči. Krásna fabulácia, kde v sa v úlohe zla zosobňuje poisťovňa a jej riaditeľ, z ktorého kráľ a spasiteľ, premiér R. Fico, urobí úplného ťuťmáka. Víťazstvo sily a autority postavené do úlohy dobra.  Ťažko povedať, na ktorú skupinu spoločnosti sa pán premiér vo svojich video vyjadreniach orientuje, práve na sociálnych sieťach, keď v samotnej dokrútke spomína poväčšine staršiu generáciu. A možno chce zasiahnuť pracujúcu vrstvu v produktívnom veku prostredníctvom novej formy prezentácie svojej pozície premiéra, populizmu a autoritárskeho vystupovania voči generálnemu riaditeľovi a predsedovi predstavenstva, ktorému vo videu telefonuje. Veď to je v skutku na pováženie, či je takýto postup a prístup vôbec zdravý.

Zdravý v demokratickej spoločnosti, v slovenskej spoločnosti, ktorá si hovorí demokratickou. V krajine, kde malými problémami, a častokrát i riešiteľnými, zakrývame tie veľké, cenzurujeme zverstvá, niekedy až desaťročia zapadnuté prachom. Skutky, ktoré vyvolali nedôveru v spravodlivú občiansku spoločnosť, nalomili vieru v demokraticky zriadené orgány verejnej správy, činy, ktoré znehodnotili a stále znehodnocujú hodnotovú základňu vyspelého moderného národa.

Toto smiešne odvracanie pozornosti médií a i spoločnosti má dve strany mince. Buď sme krajinou, ktorá naozaj citlivo reaguje na hodnoty a vieme v snahe o budovanie demokratických inštitúcií rozlišovať medzi zdravým a zdravším a snaha Roberta Fica o zakrývanie diania je len jedným z posledných vzdychov dosluhujúceho režimu z čias 90' rokov, alebo nás ešte ako spoločnosť čaká veľa rokov, kým pochopíme, že diskusia o amnestiách bude vždy dôležitejšia pre blaho a zdravie našej krajiny, než spasiteľské a populistické slová premiéra o zakazovaní a prikazovaní ako šetriť v zdravotnej poisťovni. Veď nezačalo to všetko práve v 90' rokoch ? Prečo je pre pána premiéra také dôležité zachovanie statusu quo ? Netrpí školstvo a zdravotníctvo na úkor prekvitajúcej korupcie ? A nie je korupcia z čias Mečiarových keď Fico ešte slúžiľ v SDĽ ? Pán premiér. Status quo pominie, a s ním aj vaši gašparkovia. 

 

 

autor:

(Len jeden postreh, ktorý publikujem, lebo ako občan musím, aj keď po dlhej odmlke na blogu sme.sk)

ZDROJE :

http://www.ta3.com/clanok/1101153/vszp-musi-setrit-chce-obmedzit-preplacanie-liekov-ci-plienok.html

https://www.facebook.com/robertficosmersd/videos/626373400885156/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?