Michalovi Hvoreckému: Sloboda ?

Autor: Miloš Diežka | 15.11.2013 o 14:55 | (upravené 15.11.2013 o 15:06) Karma článku: 9,23 | Prečítané:  1607x

Rozhodol som sa týmto krátkym blogom reagovať na článok p. Hvoreckého, ktorý bol dnes (15.11.2013) uverejnený aj v printových novinách SME ( viď článok tu ). V závere článku som mal pocit, akoby táto republika na tom nebola až tak zle ako sa javí. Máte pravdu, nie je na tom až tak zle, je na tom, podľa môjho názoru, ešte horšie.

 

Úplne s Vami súhlasím, máme si tu stále čo vážiť. Stále lepšie Slovensko, kde je špina, bodrel, veľa nefunkčných inštitúcií, vymožiteľnosť práva na bode mrazu, zdieraná stredná vrstva a médiá, ktoré negatívne ovplyvňujú slovenskú kultúru. Stále je lepšie s radosťou sa vracať na Slovensko, kde je málo práce na trhu, než Vami spomenutý režim, ktorý tak ostro sleduje svoj ľud, že človek v takomto zriadení nemôže ani slovo povedať ba ani len tlieskať na protestoch. Je zaujímavé, že práve takýto ostro sledovaný národ si vždy vie nájsť spôsob akým protestovať aj keď obmedzene.

A my ?! Načo nám je sloboda na Slovensku, keď ju nevieme užívať, keď sa aj po 24 rokoch od nežnej revolúcie len prizeráme tomu ako nám rôzne vlády, bez mandátu na to čo robia, rozvracajú republiku (výnimočne sa stáva, že nie, a robia to, na čo mandát majú). Načo nám je sloboda, keď si sami nevieme ukontrolovať krajinu a dozerať na vládu, ktorú práve my zamestnávame. „Slobodná krajina“, kde zlyháva to čo je napísané v ústave – demokracia.

A je to len a len naša vina, pretože sa nevieme vzoprieť minulosti, nevieme sa pozviechať z 40 rokov socializmu a ako ubitý národ sa len prizeráme a pri krčmových rečiach bedákame ako by to mohlo byť lepšie. Naozaj sa s radosťou vraciame do takejto krajiny ? Určite áno, veď je naša a je krásna. Keď však vidíme čo sa s ňou deje, len veľmi ťažko si môžeme povedať, že to tu máme radi. No nič s tým nespravíme, je to naše a nechávame iných bez mandátu za nás rozhodovať ! Obraz Slovenska je dnes len a len našou vinou ľahostajnosti voči našej republike. Je nám zbytočné mať slobodu ktorú nevieme užívať, rovnako ako auto, keď nevieme šoférovať. Nevieme si ukočírovať krajinu. Nie je to horšie, než keď je v krajine režim, za ktorý občan nemôže ? Dokedy Slováci ?

 

Vybrali sme.sk : http://vybrali.sme.sk/sub.php?url=http%3A%2F%2Fdiezka.blog.sme.sk%2Fc%2F342248%2FMichalovi-Hvoreckemu-Sloboda.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mikloško: Zrušiť protest bolo správne. Dosiahlo sa viac, než sa nám pred mesiacom snívalo

Ak by organizátori pokračovali, museli by žiadať aj odchod Kisku, myslí si.

KOMENTÁRE

Najviac milujú ľahostajnosť našu každodennú

A preto sa zľakli, lebo námestia zrazu vyvetrali zatuchnuté miestnosti.

KOMENTÁRE

On naozaj nechápe (píše Ivan Mikloš)

Fico nebol na námestí v novembri 1989 a nebol tam ani v piatok.


Už ste čítali?