Pár slov starostovi obce Dvorianky

Autor: Miloš Diežka | 10.8.2013 o 11:59 | (upravené 10.8.2013 o 12:15) Karma článku: 15,70 | Prečítané:  5149x

Keď som si dnes prečítal článok na sme.sk (prečítajte tu), už som sa len pousmial, kam až siaha drzosť niektorých richtárov v obciach. Ale pekne poporiadku.

 

V obci Dvorianky, podľa informácií denníka SME, prejde kvantum kamiónov denne. Tie si takýmto šikovným spôsobom, na úkor miestnych obyvateľov, skracujú a zlacňujú cestu z Poľska do Maďarska. Občania označujú situáciu za neudržateľnú a neznesiteľnú. Predsa len, táto cesta nie je stavaná na to, aby slúžila medzinárodnej kamiónovej doprave. Takže čo vy na to pán starosta ?

Pán starosta, keď nezaberajú doterajšie riešenia, autá pravidelne porušujú predpisy a čo viac, hluk prekračuje zdraviu únosnú mieru, nemôžete tvrdiť, že petícia je hlúposť. Práve Vám dali občania vo voľbách mandát a vy sa dnes javíte ako nekompetentný tento mandát použiť. Hovoríte, že ak sa niekomu nepáči, má sa odsťahovať ? Ale pán primátor, nie každý si môže dovoliť postaviť nový dom. A komu by len predali chudáci starší občania ten svoj popraskaný. Veď tí ľudia sú chudobní, nemajú na splácanie hypoték a už vôbec si nie sú schopní našetriť peniaze na nový dom. Ste smiešny pán starosta. Petícia je namieste a je riešením! Ja by som povedal, že podobná petícia by mala kolovať aj vo veci vášho odvolania, pretože bagatelizujete veľmi citlivý problém. Podobne, ako to robievajú iní vaši kolegovia v Smere. Bojíte sa snáď, že keď sa ozvete na ministerstvo, alebo Úrad vlády SR, tak že sa Vám stranícky kolegovia vysmejú ? Ak áno, tak ste nie len veľmi slabý starosta, ale aj občan vôbec. Stále sme v republike a ak by Vám nebolo jasné čo to znamená, tak znamená to „vec verejná“, a všetci dobre vieme, o čom tá verejná vec je a ako je závažná. Ak takúto vec zametáte pod stôl, smejete sa vlastným občanom. A to by skutočne demokraticky volený človek nemal robiť. Viete čo je to vlastne demokracia ? To je vláda ľudí. Takže ak sa smejete Vašim občanom, smejete sa demokracii a tým aj Ústave SR. A to je minimálne úbohé ak nie trestné.

A riešenia sú jednoduché pán starosta. Zákaz vjazdu nákladnej doprave. Alebo je možné požiadať ministerstvo o vybudovanie obchvatu poza obec. Alebo aspoň znížiť rýchlosť a osadiť spomalovače (možno by tí kamionisti radšej začali chodiť povedľa).

Ale nie. Vy radšej problém odsúvate. Pán starosta, ja verím, že Vám to dajú vaši obyvatelia pocítiť v nasledujúcich voľbách.

článok aj na vybrali.sme.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Čo chcú z Bratislavy urobiť kandidáti na župana

Ako vidia kandidáti Bratislavský samosprávny kraj dnes a kam by mal smerovať? Sledujte diskusiu SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?