Pár slov starostovi obce Dvorianky

Autor: Miloš Diežka | 10.8.2013 o 11:59 | (upravené 10.8.2013 o 12:15) Karma článku: 15,70 | Prečítané:  5173x

Keď som si dnes prečítal článok na sme.sk (prečítajte tu), už som sa len pousmial, kam až siaha drzosť niektorých richtárov v obciach. Ale pekne poporiadku.

 

V obci Dvorianky, podľa informácií denníka SME, prejde kvantum kamiónov denne. Tie si takýmto šikovným spôsobom, na úkor miestnych obyvateľov, skracujú a zlacňujú cestu z Poľska do Maďarska. Občania označujú situáciu za neudržateľnú a neznesiteľnú. Predsa len, táto cesta nie je stavaná na to, aby slúžila medzinárodnej kamiónovej doprave. Takže čo vy na to pán starosta ?

Pán starosta, keď nezaberajú doterajšie riešenia, autá pravidelne porušujú predpisy a čo viac, hluk prekračuje zdraviu únosnú mieru, nemôžete tvrdiť, že petícia je hlúposť. Práve Vám dali občania vo voľbách mandát a vy sa dnes javíte ako nekompetentný tento mandát použiť. Hovoríte, že ak sa niekomu nepáči, má sa odsťahovať ? Ale pán primátor, nie každý si môže dovoliť postaviť nový dom. A komu by len predali chudáci starší občania ten svoj popraskaný. Veď tí ľudia sú chudobní, nemajú na splácanie hypoték a už vôbec si nie sú schopní našetriť peniaze na nový dom. Ste smiešny pán starosta. Petícia je namieste a je riešením! Ja by som povedal, že podobná petícia by mala kolovať aj vo veci vášho odvolania, pretože bagatelizujete veľmi citlivý problém. Podobne, ako to robievajú iní vaši kolegovia v Smere. Bojíte sa snáď, že keď sa ozvete na ministerstvo, alebo Úrad vlády SR, tak že sa Vám stranícky kolegovia vysmejú ? Ak áno, tak ste nie len veľmi slabý starosta, ale aj občan vôbec. Stále sme v republike a ak by Vám nebolo jasné čo to znamená, tak znamená to „vec verejná“, a všetci dobre vieme, o čom tá verejná vec je a ako je závažná. Ak takúto vec zametáte pod stôl, smejete sa vlastným občanom. A to by skutočne demokraticky volený človek nemal robiť. Viete čo je to vlastne demokracia ? To je vláda ľudí. Takže ak sa smejete Vašim občanom, smejete sa demokracii a tým aj Ústave SR. A to je minimálne úbohé ak nie trestné.

A riešenia sú jednoduché pán starosta. Zákaz vjazdu nákladnej doprave. Alebo je možné požiadať ministerstvo o vybudovanie obchvatu poza obec. Alebo aspoň znížiť rýchlosť a osadiť spomalovače (možno by tí kamionisti radšej začali chodiť povedľa).

Ale nie. Vy radšej problém odsúvate. Pán starosta, ja verím, že Vám to dajú vaši obyvatelia pocítiť v nasledujúcich voľbách.

článok aj na vybrali.sme.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mikloško: Zrušiť protest bolo správne. Dosiahlo sa viac, než sa nám pred mesiacom snívalo

Ak by organizátori pokračovali, museli by žiadať aj odchod Kisku, myslí si.

KOMENTÁRE

Najviac milujú ľahostajnosť našu každodennú

A preto sa zľakli, lebo námestia zrazu vyvetrali zatuchnuté miestnosti.

KOMENTÁRE

On naozaj nechápe (píše Ivan Mikloš)

Fico nebol na námestí v novembri 1989 a nebol tam ani v piatok.


Už ste čítali?