Výzva pre SDKÚ - z pieskoviska

Autor: Miloš Diežka | 29.6.2013 o 10:46 | Karma článku: 11,46 | Prečítané:  965x

Ľudová platforma je projekt tradičnej pravice ku ktorej sa hlásia KDH, Most-Híd a SDKÚ-DS. Platforma mala fungovať na základe vzájomných dohôd, spájaní politikov a ohradení sa najmä voči vládnucemu SMER-u SD. Mala ponúknuť stredopravú alternatívu voči Smeru. No nefunguje.

Dôvody ? Jedným z nich sú spoločné kandidátky do VÚC. Chybu v nich robí najmä KDH, ktoré porušuje základné princípy ľudovej platformy a to spájanie so SMER-om. Spájanie so Smerom, nemá žiadny relevatný dôvod, keďže pre platformu má byť kategorickým nepriateľom – zásadne neprijateľným. Ako má pravicový volič veriť stranám na celoštátnej úrovni, keď doma, v kraji z obývačky vidí niečo iné než to, čo rozprávajú politici na tlačovkách strán. Bez dodržiavania pravidiel to nepôjde moji zlatí ...keď sa neviete dohodnúť v krajoch, ako sa chcete dohadovať na parlamentnej či mimoparlamentnej pôde ...

Ďalším dôvodom je prezidentská kandidatúra. Keď dve strany KDH a Most presadzujú prvé čo ich napadne, Pavol Hrušovský (všetci vieme aké má šance na prezidenta), a tretia SDKÚ nesúhlasí, tak idú žalovať ako malé deti na pieskovisku pani učiteľke – v našom prípade na tlačovku do médií. „Pani učiteľka, hentí z SDKÚ sa nechcú kamarátiť a stavať snami kýblikové pieskové domčeky, a nechali nás na pieskovisku samých“ ... a čudujeme sa ? Však SDKÚ vie, že na pieskovisku o prezidenta sa musí postaviť mohutný hrad a nie domčeky z kýblika.

A tak sa vyžalovali v médiách. SDKÚ nechce pokarhanie, tak sa diplomaticky nevyjadrí a je ticho. Zjavne nemá predstavu ako ten hrad postaviť, ale aspoň rozumie, že stavať pieskové domčeky z kýblika je nezmysel. Veď príde mohutnejšia partia zo Smeru a tie domčeky rozkope. Vedia, že to chce hrad, len nevedia ako !

Preto sa dnes KDH a Most urazili, že SDKÚ ich pri tých ich maličkých kýblikoch nechala. A tak sa rozhodli zhabať pieskovisko a dištancovať sa. A ten príbeh o urážlivosti si môžeme prečítať tu ! No a v tomto príbehu z denníka SME sa dočítame, že Bugár z Mosta-Híd hádže zodpovednosť na SDKÚ. „Od tohto momentu je to zodpovednosť SDKÚ, ak bude ťahať čas, môžeme dopadnúť veľmi zle.“

Vráťme sa od prirovnaní spať do reality. Tá je taká, že Hrušovský je slabý kandidát na prezidenta a podporu občanov nemá a zázračná podpora troch strán mu ju nevykúzli (viď posledné prieskumy). Preto jediné čo môže SDKÚ robiť je čakať, že chlapci z KDH a Most-Híd dorastú a začnú spoločne hľadať silnejšiu osobnosť, než je ich, dnes jasne pomenovaný kandidát. To sa však nestane, pretože názor Jána Figeľa (KDH) je taký, že „väčšiu šancu má ten, kto spája, kto reprezentuje širšie politické spektrum,“ a ním pán Hrušovský nie je.

A tieto dva dôvody sú zásadné a poukazujú na nefunkčnosť projektu ľudová platforma. Mali ste šancu páni a tú ste premrhali a nefungujete. Preto ja obyčajný občan, bez toho, že by som chcel hájiť stranu SDKÚ-DS, ju na základe skúseností z posledných týždňov a aj z dôvodov, ktoré som napísal, upozorňujem na to, že najlepšie by pre SDKÚ bolo z ľudovej platformy odísť, lebo KDH a MOST nevidia nič iné okrem piesočku a kýblikov ...

 

 

podporte článok aj na vybrali.sme

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Psychologička: Urážky sú pozitívne, vďaka nim sa rozvíjame

Ste precitlivený, citlivý alebo máte, naopak, problém vôbec emócie prejaviť? Všetky tieto situácie ukazujú, aký je váš emočný kvocient.

PLUS

Ako naši turisti objavovali Západ. S igelitkami a klobásami

Žiadne utrpenie nebolo prekážkou, hodiny v autobusoch prespievali.

ŠPORT

Liga majstrov by sa mala premenovať na CR7, tvrdí Ronaldo

Odíde do Paríž Saint Germain?


Už ste čítali?