Prezidentská nejednota

Autor: Miloš Diežka | 27.6.2013 o 20:47 | (upravené 27.6.2013 o 23:35) Karma článku: 10,20 | Prečítané:  375x

Je smutné, že dnes, pár dní po tragickej voľbe generálneho prokurátora opäť pravica zažíva mediálnu krízu.  Dnes, po zverejnení článku v denníku SME, som znova ostal zamrazený a zmätený. Podpredseda KDH Pavol Abrhan a Most-Híd  naznačili, že SDKÚ-DS brzdí ľudovú platformu pri zhode na prezidentského kandidáta. Omyl.

Skrátená online verzia článku z printových novín tu .

SDKÚ-DS nič nebrzdí, len si snáď konečne uvedomila, že prezidentskú krízu nevyrieši osoba Pavla Hrušovského (KDH). Je pochopiteľné, prečo sa SDKÚ-DS snaží nájsť, ak vôbec hľadá, vhodnejšieho kandidáta, národne cítiaceho intelektuála,  možno najlepšie z radov občanov, ktorý nekope za strany, ale za nás, občanov, (ak vôbec taký existuje). Predsa kto iný, než prezident, by mal byť viac reprezentatívny.

Tu si treba položiť otázku, či je takýmto kandidátom práve Hrušovský, Čarnogurský, Štastný alebo Prochádzka. Andreja Kisku nehodnotím, lebo ho dostatočne osobnostne ani politicky nepoznám. SDKÚ-DS má legitímne právo hľadať niekoho lepšieho "s" ale aj "bez" vlastností vyššie menovaných politikov. Ja osobne stále verím, že na Slovensku sa takýto človek, potencionálne schopný poraziť smeráckeho kandidáta, nájde. Len to chce trpezlivosť, nie ultimáta, že je potrebné určiť spoločného kandidáta do letných prázdnin. Ak sa chce Ľudová platforma zachrániť, tak tak ako to robia (viď VÚC) sa im to nikdy nepodarí rovnako, ako sa im nepodarí ani postaviť schopného kandidáta na prezidenta Slovenskej republiky.

Iveta Radičová bola potencionálnou konkurenciou SMERu - SD, intelektuálka so správnym názorom na spoločnosť, so srdcom pre spravodlivosť a národ. Avšak v živote spravila dve zásadné politické chyby. Prvej som z časti pochopil, pretože verila, že na Slovensku existuje zdravý úsudok. Ale naivne. A aj preto sa vláda Ivety Radičovej rozpadla. Jej druhé chybné rozhodnutie, nekandidovať na prezidenta SR plne chápem - predsa len vyplýva z jej prvej chyby. Škoda...

Týmto článkom som nechcel zdiskreditovať kandidátov na prezidenta, len som chcel poukázať, že ich politická kondícia je malá a treba hladať väčšiu v jednej osobe a nie presadzovať svoje štátnické záujmy. Bojím sa však, že pravica je nepoučiteľná keď sa nevie dohodnúť na prezidentovi, či VÚC a ťahá stranícke spory do médií, najmä v čase, keď nám potmehúcky hrozí návrat do totality.

 

podporte článok aj tu .

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Psychologička: Urážky sú pozitívne, vďaka nim sa rozvíjame

Ste precitlivený, citlivý alebo máte, naopak, problém vôbec emócie prejaviť? Všetky tieto situácie ukazujú, aký je váš emočný kvocient.

PLUS

Ako naši turisti objavovali Západ. S igelitkami a klobásami

Žiadne utrpenie nebolo prekážkou, hodiny v autobusoch prespievali.

ŠPORT

Liga majstrov by sa mala premenovať na CR7, tvrdí Ronaldo

Odíde do Paríž Saint Germain?


Už ste čítali?