Ponaučenie pre pravicu

Autor: Miloš Diežka | 18.6.2013 o 21:09 | (upravené 19.6.2013 o 0:39) Karma článku: 12,98 | Prečítané:  1136x

Deň 18. jún sa do dejín zapíše aj inak, než deň porušenia základných téz demokracie a právneho štátu. Zapíše sa tiež ako deň, keď sa slovenská pravicová scéna opäť dokázala zjednotiť, neosočovať, nekydať na seba, ale dokázala zaujať jednotný postoj v zásadnej otázke, ktorou je generálna prokuratúra.

Dnes nehrali úlohu stranícke aféry, ambície lídrov opozície ani drobné názorové, ideologické či etické postoje. Tento deň sa stal dňom, kedy si celé spektrum opozície konečne uvedomilo dôležitosť voľby a jednohlasne, bez rozdielov a škriepok ju dokázali označiť za nelegitímnu.

Problémom však je, že je to len tento deň. Ďalšie dni nám opäť pravica začne ukazovať aká je nejednotná a nekompetentná vládnuť. Opäť prídu drobné problémy a rozbroje na úplných banalitách. Médiá sa začnú venovať nepodstatným veciam a všetko upadne do zabudnutia. Pravicové strany sa opäť začnú predbiehať v tom, kto má viac ako 8 % v preferenciách a témy, ktoré ich spájajú upadnú do zabudnutia.

Delenie a štiepenie pravice by nebol až tak závažný problém, keby dokázala slovenskej spoločnosti, naprieč svojím spektrom, ponúknuť spoločné riešenia zásadných problémov v oblastiach ekonomiky, zdravotníctva, školstva, zamestnanosti, spravodlivosti ... atď. Problém však je, že pravica nevie stavať na základoch ktoré sú zásadné ale štiepi a háda sa na témach, ktoré unavujú a diskreditujú pravicu samotnú.

Kiež by takých dní ako bolo dnes, bolo viac, len s pozitívnejším koncom než je principiálna diskreditácia Ústavy Slovenskej republiky stranou SMER-SD.

Toľko ponaučenie z dneška pre pravicu.

 

Podporte článok aj na vybrali.sme.sk

Ďakujem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Psychologička: Urážky sú pozitívne, vďaka nim sa rozvíjame

Ste precitlivený, citlivý alebo máte, naopak, problém vôbec emócie prejaviť? Všetky tieto situácie ukazujú, aký je váš emočný kvocient.

PLUS

Ako naši turisti objavovali Západ. S igelitkami a klobásami

Žiadne utrpenie nebolo prekážkou, hodiny v autobusoch prespievali.

ŠPORT

Liga majstrov by sa mala premenovať na CR7, tvrdí Ronaldo

Odíde do Paríž Saint Germain?


Už ste čítali?