Kto je drzý v Humennom?

Autor: Miloš Diežka | 18.3.2013 o 17:53 | (upravené 19.3.2013 o 9:24) Karma článku: 17,06 | Prečítané:  24902x

Po prečítaní článku na titulke denníka sme.sk som ostal nemilo zaskočený. Pani primátorke Humenného sa zdá názor občana nevhodný? Smerácky štát? Ale pekne poporiadku.

Študujúca výtvarníčka Zora Varcholová upozornila v článku denníka Korzár na investičné zámery mesta a skritizovala ich na základe toho, že je občan Humenného a má právo akoukoľvek formou vyjadrovať svoj názor na toto mesto. Pani primátorka mesta Humenné namiesto toho, aby vzala názor svojho občana na vedomie, zaútočila a začala pani Varcholovej klásť nemiestne otázky typu, či je vôbec vzdelaná na to aby kritizovala.

Podotýkam, že občan Slovenskej republiky, miest a obcí, nemusí mať patričné vzdelanie na to, aby mal právo vyjadrovať sa k čomukoľvek čo sa ho týka a kdekoľvek, kde sa mu podľa zákona uráči. To mu zaručuje ústava a legislatíva slobodnej demokratickej republiky.

Podľa dostupných informácií z médií nikoho pani výtvarníčka neurazila ani nijak inak neporušila zákony nášho štátu. Prečo sa však pani primátorka pohoršuje ? A prečo ju zaujíma kde sa pani Varcholová dostala k projektu? Pokiaľ viem, slušnosťou mesta by malo byť zverejňovanie projektov a investičných zámerov v meste. Inak je mesto netransparentné a je na mieste pochybovať kvalite jeho vedenia. Pani primátorka by mohla byť šťastná, že má občana ako je pani Varcholová, so záujmom pre vec verejnú.

Ja ako študujúci architekt môžem konštatovať, že to, čo sa v Humennom chystá, je pochovanie verejného priestoru. Ak sa bavíme o revitalizácii parku , pokojne sa prikláňam k názoru, že investičný zámer mesta v tejto oblasti je vrcholne nevhodný a architektonický návrh absolútne nepostačujúci pre dané zadanie. Ak chce na tomto mieste mesto vybudovať nové kamenné námestie, nemalo by hovoriť o revitalizácii parku, inak zavádza občanov. Alebo je to úmysel pani primátorka ?

Reakcia pani primátorky Jany Vaľovej (Smer) bola nevhodná a nemiestna. Nie je prvou političkou Smeru, ktorá na lokálnej úrovni jednala podobným spôsobom. Možno ich Smere k tomu vedú na školeniach ... kto vie.

Na záver link na článok z denníka sme.sk :

http://humenne.korzar.sme.sk/c/6736995/ake-mate-vzdelanie-odbila-kritiku-humencanky-primatorka-valova.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mikloško: Zrušiť protest bolo správne. Dosiahlo sa viac, než sa nám pred mesiacom snívalo

Ak by organizátori pokračovali, museli by žiadať aj odchod Kisku, myslí si.

KOMENTÁRE

Najviac milujú ľahostajnosť našu každodennú

A preto sa zľakli, lebo námestia zrazu vyvetrali zatuchnuté miestnosti.

KOMENTÁRE

On naozaj nechápe (píše Ivan Mikloš)

Fico nebol na námestí v novembri 1989 a nebol tam ani v piatok.


Už ste čítali?