Dzurinda – blázon či génius ?

Autor: Miloš Diežka | 15.2.2012 o 18:11 | (upravené 15.2.2012 o 18:19) Karma článku: 9,07 | Prečítané:  1516x

Po zverejnení posledného prepadu SDKÚ-DS, percentuálne blížiaceho sa k hranici zvoliteľnosti, ma nachvíľu ovládla skepsa. Tá sa vo mne utvrdila aj sekundu na to, keď som zistil, že pravica stratila ešte viac, keď rovnako skončila aj SaS a Most-Híd. Začal som si klásť znova, toľkokrát už položenú otázku: „Kde je problém ?“. Je problém v Gorile, lídroch, v strane?

 

Áno Gorila má istotne na tom svoj podiel. Prečo však trpí strana ? Prečo SDKÚ tak trpí ? Neplatí prezumcia nevinny? Nie, s prezumciou to nič nemá. Strana sa však stala stranou muža, ktorého obľúbenosť nekorešpondovala celý čas s popularitou strany, ktorá čerpala najmä z úspechu „reformných“ rokov. Áno, práve s Mikulášom je SDKÚ tak blízko spätá. Keď SDKÚ začala strácať, Dzurinda pochopil, že problém je v ňom a šikovne do pozície postavil Ivetu Radičovú – áno tú čistú a spravodlivú političku, ktorá bola obľúbená. Kritický volič SDKÚ začal pociťovať zmenu strany, začal mať pocit, že konečne príde tá generačná výmena, a pán Dzurinda hrdo odíde so svojími úspechmi (vstup do NATO, EÚ,Euro, reformy) a v histórii sa o ňom budeme učiť ako o „kontrovernom vládcovi“, ktorý zaviedol na Slovensku reformy. Nie, toto sa však nestalo. Rýchly a pravičiarmi nečakaný, ba priam až rozprávkovo nepochopiteľný, pád pravicovej vlády pravicu rozhádal a rozštiepil tak, že Iveta sa pod tlakom udalostí vzdala, zo strany odstupuje a návrat avizuje až keď sa „vy vrátite (myslí tým mladých)“. To by bolo ešte možno zahojiteľné, keby cez pochybný projekt 99% neunikla Gorila, ktorá len upevnila Dzurindovu nepopularitu. Áno, toho Dzurindu, ktorý stojí v čele kandidátky SDKÚ-DS. Prečo to však robí? Je adza blázon ten, ktorý z čiernej diery v Európe spravil európskeho tigra? A prečo Gorila uškodila SDKÚ-DS tak veľmi a s KDH to ani nepohlo? Je to azda tým, že KDH už spravila istú výmenu? Že KDH nie je stranou tak spätou s jednou osobou ako je SDKÚ-DS s Mikulášom Dzurindom? Azda si nie je tento dvojnásobný premiér vedomý toho, že ľudia na Slovensku nevolia ľudí ale strany, že od demokracie prechádzame k partokracii, a že strana v dnešnom degradovanom ponímaní nie je o 150 ľudoch, o ktorých by to malo byť, ale o jej lídrovi?

 

Prečo sa Mikuláš drží zubami nechtami na čele kandidátky? Snáď nie je taký blázon, že si myslí, že rozštiepená koalícia vytvorí vládu. Áno tá šanca tu je, ak je Dzurinda génius, ktorý drží v rukách niečo, čo stojí za tento prepad strany, čo stojí za to klesnúť tak hlboko. Áno, padáme na to aby sme rástli. Bude toto však scenár SDKÚ-DS ? Veľa voličov si to „naivne“ praje. Modrá nádej demokracie by sa očistila a z dvojnásobného premiéra by sa stal kráľ, ktorému skutočne išlo a ide o Slovensko. Obávam sa, že toto je však len a možno žial posledný blaf Mikuláša Dzurindu. Čo také by mohol mať v rukách?

 

A nakoniec je tu posledný fakt. Kde sú mladí, ktorí po mestách pred 1,5 rokom rozdávali červenú Ficovi? Kde sú ľudia, ktorí vehementne bojovali za demokratické Slovensko, za modrú väčšinu, za to, aby na Slovesnsku vládna právna istota s istotou práce a hospodárskeho rastu? Sú a sme frustrovaný tým, že Slovenská pravica zomiera, a zomiera, keďže Slováci dajú v prieskume viac hlasov podvodníkom, než modrej nádeji. Mladí pochopili, že generačná obmena stagnuje. Žial sami to nezmenia, lebo potrebujú k tomu naše preferenčné hlasy.

 

Ak za týmto prepadom stojí spis Gorila, ktorý je takmer isto z veľkej časti autentický, tak nie je na vine strana, že sa tak prepadla, ale práve ľudia, ktorí sa spájajú so stranou a súčasne aj s korupciou opísanou v spise. Strana je len pojem, ibaže SDKÚ-DS je úzko spätá s Mikulášom, a to môže byť problém. Preto, pán Dzurinda, je čas sa vzdať a unať, že vaše líderstvo kampane je bláznostvom alebo konečne nám, voličom, otvoriť zákulisie a ukázať, čo držíte v rukách – ak ste génius. Pretože len voliči môžu rozhodnúť.

 

A pre nás voličov, len vetu, že chodťe voliť !!! Strany sú len pojmy, na ktoré sa viažu ľudia, a ktorých aj vy môžete krúžkovať. Ak je Mikuláš bláznom, ukážme mu, že toto je jeho posledný politický ťah ! Máme možnosť očistiť SDKÚ-DS (stranu s vysokou karmou v zahraničí), tak že ju zmeníme zvnútra našimi preferenčnými hlasmi vo voľbách. Len tak môžeme dotiahnuť nový vietor do politiky, len tak sa vráti dôvera, len tak potlačíme korupciu. Nevoľme strany ale ľudí, nebuďme partokrati ale demokrati ! Len tak zistíme či je Dzurinda bláznom, či géniom. Len tak nepochováme pravicovú demokraciu a nezabudne sa na Gorilu! Nie len v SDKÚ-DS, ale aj v stranách je koho voliť. Ich Nové Generácie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Psychologička: Urážky sú pozitívne, vďaka nim sa rozvíjame

Ste precitlivený, citlivý alebo máte, naopak, problém vôbec emócie prejaviť? Všetky tieto situácie ukazujú, aký je váš emočný kvocient.

PLUS

Ako naši turisti objavovali Západ. S igelitkami a klobásami

Žiadne utrpenie nebolo prekážkou, hodiny v autobusoch prespievali.

ŠPORT

Liga majstrov by sa mala premenovať na CR7, tvrdí Ronaldo

Odíde do Paríž Saint Germain?


Už ste čítali?