Istota zmeny – parlamentné voľby !

Autor: Miloš Diežka | 12.2.2012 o 22:39 | Karma článku: 12,26 | Prečítané:  619x

Nie som človek, ktorý by často blogoval, a aj tento blog patrí medzi moje prvotiny. Tak sa vopred ospravedlňujem za prípadné chyby. Tento článok som sa rozhodol napísať preto, že sa nám črtá historicky najnižšia volebná účasť, ktorej výsledkom by mohla byť nie len vláda jednej farby, ale aj ich ústavná väčšina v parlamente. Nechcem nikomu vnucovať žiadnu stranu, len vysvetliť, čo môže prípadná neúčasť spôsobiť, a že nevoliť znamená v dnešnej situácii nepriamo voliť.  

V prvom rade chcem zdôrazniť, že akosi sa zabudlo na chyby Ficovej vlády (nástenkový tender, teplý vzduch, diaľnice, mýto atď.), ale aj na hlas podobný R.Ficovi na nahrávke. Uvedomelý volič pravice si trhá vlasy, keď sa pozerá na predvolebné prieskumy, kde Smer-SD dosahuje závratné výsledky zabezpečujúce jeho väčšinu v parlamente a atakujúce na(x) ústavnú väčšinu. Ale čo má takýto volič pravice robiť ?. Rád by šiel voliť, ale keď sa pozrie na ponuku, na zoznam strán, ktorý mu prišiel domov poštou, na tie programy, v ktorých sa opakujú až podozrivo podobné frázy, z ktorých nie je tak jasné čo tým chcú tvorcovia povedať, bude radšej doma v sobotu upratovať, maľovať kuchyňu alebo pôjde niekde na jarnú lyžovačku a cestou ho ani nenapadne zastaviť sa vo volebnej miestnosti. Volič je znechutený stranami, pretože sme sa priblíži k partokracii. Naučili sme sa voliť strany a nie ľudí. Áno, voliči pravice sú právom nahnevaní na jej prešľapy, na kauzu Gorila a všetko čo sa dialo počas posledných období nie len dzurindovej ale aj ficovej vlády. Je však správne zaujať postoj nevoliča, v čase keď nám hrozí ficovláda a definitívne nevyšetrenie kauzy Gorila a iných?

 

Ja si to nemyslím. Na väčšine kandidátok pravicových strán sú ľudia, ktorí rovnako ako my o týchto prešľapoch nevedeli. Mladí ľudia, ktorí vzišli z mládežníckych politických organizácií a volajú po zmene, zmene vo vnútri existujúcej strany. Dnes sú rovnako ako my znechutení ísť voliť a dať hlas hoc aj vlastnej strane. Sú to tí, ktorí by chceli zmenu, len nemajú silu, keďže sa nachádzajú na kandidátkach nízko, na nezvoliteľných pozíciách. Dnes je utópiou meniť volebný systém, pretože nič to nerieši. My často zabúdame, že keď nekrúžkujeme, automaticky volíme prvú štvorku – a to je problém. To je to, čo slovenský volič celkom dobre nepochopil. Navyše nevyberáme si len z lídrov. Je dôležité ísť voliť a skresať tak preferencie Smer-u – SD a treba ísť krúžkovať ľudí, ktorí stoja za to, chcú odzdraviť Slovensko, chcú niečo meniť a majú eminentný záujem na tom aby boli prešetrené kauzy podobné gorile. Na zmenu nám netreba nové strany. Na zmenu stačí krúžkovať.

 

Dnes vidíme rozklad pravice v plnom prúde. Na scéne máme jeden obrovský ľavicový červený valec, ktorého poslanci sú lojálni , a ktorého mítingy pripomínajú časy pred 89. rokom, a na strane druhej rozbité pravicové spektrum s malými stranami, ktorých preferencie nepresahujú ani len 10 %. Pravicový volič si nemá z čoho vybrať, lebo v korupcii sú namočení všetci starí, a nové subjekty nepodávajú taký výkon, aký by pravicový volič očakával. Pýtam sa: preto však nejdem voliť? Chcem azda ďalšiu novú stranu? Kde by táto nová strana viedla? So šťastím možno do parlamentu, čím ale znova len oslabí ďalšie strany a nevytvorí s nikým koalíciu. Takáto alternatíva je skôr utópiou než reálnou možnosťou ako poraziť Smer-SD. Ja istotne voliť pôjdem a budem KRÚŽKOVAŤ nových ľudí, aj keď v tradičných stranách. Niekde začať treba a 10. marec je dňom, kedy my – národ slovenský – rozhodneme o tom, či naša istota bude práca alebo grécka cesta, a či sa konečne dokáže Slovensko odbremeniť od korupcie.

 

Voľme ľudí a nie strany. Ak sa vám táto výzva, článok páči, kliknite na dobrý článok(2x). Ďakujem.

m.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Psychologička: Urážky sú pozitívne, vďaka nim sa rozvíjame

Ste precitlivený, citlivý alebo máte, naopak, problém vôbec emócie prejaviť? Všetky tieto situácie ukazujú, aký je váš emočný kvocient.

PLUS

Ako naši turisti objavovali Západ. S igelitkami a klobásami

Žiadne utrpenie nebolo prekážkou, hodiny v autobusoch prespievali.

ŠPORT

Liga majstrov by sa mala premenovať na CR7, tvrdí Ronaldo

Odíde do Paríž Saint Germain?


Už ste čítali?